Jakie jest zastosowanie azotanu potasu?

1. Stosowany jako odczynniki analityczne i utleniacze, stosowany również w syntezie soli potasowych i w formulacji materiałów wybuchowych.
2, stosowany w przemyśle spożywczym jako środek barwiący, środek ochronny koloru, środek przeciwbakteryjny, środek konserwujący, taki jak stosowany do wędlin, przeciwkorozyjny w mięsie obiadowym.
3, to produkcja czarnego prochu, takiego jak proch strzelniczy, bezpiecznik, petardy i inne surowce. Stosowany również w fajerwerkach do wytworzenia purpurowej iskry. Mechaniczna obróbka cieplna jako hartująca kąpiel solna. Przemysł ceramiczny jest wykorzystywany do wytwarzania emalii w medycynie. Używany jako klarownik do szkła. Używany do produkcji szklanych żarówek samochodowych, szklanych rurek szklanych optycznych itp. Przemysł farmaceutyczny służy do produkcji soli potasowej penicyliny, ryfampicyny. Służy do robienia bibułek papierosowych. Używany jako katalizator. Mineralny środek przetwórczy. Używany jako nawóz wieloskładnikowy do upraw i kwiatów.
4. Azotan potasu jest również barwnikiem dozwolonym w Chinach. Działa jako ochrona koloru i bakteriostaza w produkcie mięsnym z powodu działania bakterii na redukcję do azotynu potasu. Przepisy chińskie można stosować do produktów mięsnych, maksymalna ilość wynosi 0,5 g / kg, a pozostała ilość nie powinna przekraczać 0,03 g / kg.
5. Stosowany w produkcji fajerwerków, zapałek, szkliw ceramicznych, nawozów itp.
6, przemysłowy azotan potasu jest również szeroko stosowany w procesie produkcji szkła hartowanego.