Zastosowanie azotanu potasu na różnych uprawach

1. O azotanie potasu:
1. Azotan potasu to złożony nawóz azotowy i potasowy. Wśród nich azot wynosi 13,5, a potas 46. Jest to wysokie stężenie nawozu potasowego. Azotan potasu łatwo przenosi się w glebie i nadaje się do strzyżenia roślin uprawnych, szczególnie w środkowych i późnych stadiach strzyżenia.
2. Azot w azotanie potasu to azot azotanowy, który korzystnie wpływa na wchłanianie plonów, a zawartość potasu jest stosunkowo wysoka. Dlatego jest częściej używany w okresie ekspansji upraw, a efekt jest bardziej oczywisty. Jednak w okresie barwienia niektórych upraw ilość azotanu potasu należy stosować ostrożnie. Nadmierne użycie spowoduje, że owoce nie będą zabarwione z powodu zbyt dużej ilości azotu.
3. Azotan potasu jest częściej stosowany w uprawach gotówkowych, takich jak tytoń, drzewa winogronowe, melony i owoce itp., A wydajność nawozów jest szybka, a jakość produktów rolnych lepsza.
4. Azotan pochłania ciepło podczas procesu rozpuszczania, dlatego należy go stosować możliwie jak najmniej zimą, w połączeniu z produktami kwasu humusowego.
5. Ze względu na anionowy antagonizm między NO3- (azotan) i Cl- (jon chlorkowy), azotan potasu może wytrzymać wchłanianie Cl- (jon chlorkowy) w glebie przez preparat.
6. W niektórych środowiskach glebowych NO3- (azotan) w azotanie potasu jest szybciej wchłaniany przez rośliny, więc gleba absorbuje niewielką ilość resztkowych jonów potasu lub powstają słabe sole kwasów i zasad, takie jak K2CO3 (węglan potasu) . Azotan potasu jest fizjologicznym alkalicznym nawozem w takich glebach i dlatego jest bardziej odpowiedni do stosowania w glebach kwaśnych.

Po drugie, stosowanie azotanu potasu na różnych uprawach

Jeśli chodzi o zastosowanie azotanu potasu w różnych uprawach, odniosę się do następujących informacji. Opiera się na wykorzystaniu niektórych przyjaciół kota. Może nie być odpowiedni dla wszystkich regionów. Musisz także określić szczegółowe warunki zgodnie z lokalnymi warunkami.

1. Jabłko: 10–15 kg w późniejszym okresie, z dwoma uderzeniami.
2, winogron: jedna trzecia koloru winogron jest uzywana 5 kg, raz, czerwony.
3, arbuz, melon, melon itp.: 4-6 kg w późniejszym okresie lub 2-3 kg dwa razy.
4, banan: 5 kg w okresie owocowania, 3-4 razy.
5, fasola, bakłażan, pieprz, pomidor i inne owoce i warzywa: 3-5 kg, raz na pół miesiąca.
6, słodkie ziemniaki ziemniaczane itp .: 5-10 kg później, raz.

Ponadto specyficzna dawka nawadniania kroplowego, nawadniania zraszaczy i płukania jest również inna. Zaleca się zrobienie czegoś więcej samemu. Ilość azotanu potasu i ilość nawozu podstawowego oraz liczba zastosowań i metod są bardzo duże, dlatego widzisz, że inni bardzo dobrze wykorzystali ten efekt, ale powód zastosowania tego efektu nie jest tak dobry, ponieważ ty nie wiem, z przodu osoby jest to, czego użyć.

Uwagi dotyczące azotanu potasu

1. Podczas transportu i przechowywania trzymać z dala od źródeł ciepła i otwartego ognia.

2. Zgodnie z art. 14 Ministerstwa Rolnictwa w sprawie zarządzania rejestracją nawozów, nawóz jest zwolniony z rejestracji.

3. Wartość EC: Stężenie rozpuszczalnych soli lub jonów w roztworze.

4. Łatwy do aglomeracji, zaleca się odbiór niewielkiej ilości towarów.